Hledáte originální dárek pro vaše blízké? Co investiční zlaté slitky?

Už vás nebaví kupovat každoroční klasiku, dárkové koše apod.? Chcete být originální a ukázat, že o obdarovaných osobách přemýšlíte a rádi byste pro ně udělali jen to nejlepší? Pak jim dejte kousek zlata jako investici. Nemusíte se hned rozjíždět ve velkém, stačí opravdu malý kousek, který bude sloužit jako základ soukromého pokladu. To nezní špatně, že? Tak jděte do toho!

Co máte na výběr?

Mít kousek zlata „v kapse“ je víc než pár stovek na účtu. Minimálně historie nás o tom nejednou přesvědčila. A tak není divu, že se ke zlatu spousta investorů stále přiklání. U těch velmi zkušených tvoří investiční zlato kolem 15 %. Jde o pasivum, které vám nepřinese velké výnosy, ale slouží jako ochrana vašeho majetku, vašich financí před znehodnocením.

Podoba zlatých slitků i mincí je velmi elegantní a působivá, takže samy o sobě poslouží jako perfektní hodnotný dárek. A na výběr máte od 1 gramu až po 1 kilogram. Jde převážně o švýcarskou produkci, ale jejich portfolio tvoří daleko víc. Za zmínku stojí určitě i investiční stříbro nebo platina.

Určitě je třeba pečlivě porovnávat, kde je cena zlata aktuálně nejlepší, divili byste se, jak moc se může u jednotlivých prodejců lišit. Klidně i o deset procent! Nejlepší je vybírat ty prověřené, kteří jsou na trhu již delší dobu.

Víte, že…?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí? Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Nebojte se udělat první krok!

Ať budete investovat sami nebo se na to vrhnete s rodinou společně, děláte dobře. Zhodnocení peněz je ta nejlepší jistota, kterou si můžete pořídit. Cena zlata sice může kolísat, nikdy ale nejde hodnotu. Začít můžete malými lehkými slitky nebo obdarovat své milé zlatými pamětními mincemi. Vkusný a krásný dárek, který znamená mnohem víc.

Dárek v podobě zlatých slitků může být skvělou příležitostí, jak začít s investováním. Děláte to pro vás a vaši budoucnost. Ve zlatě se vám peníze neztratí. Jejich cena je momentálně více než zajímavá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *