Kam letos na dovolenou? Známe 5 nejoblíbenějších destinací!

Léto se pomalu blíží a spolu s tím také rozhodnutí kam letos vyrazit na dovolenou. Už víte, kde letos budete odpočívat? Pokud patříte mezi ty, kteří si svou dovolenou ještě nevybrali, máme pro vás pět nejoblíbenějších destinací. Cestovní kanceláře se aktuálně předhánějí v nabídkách letních zájezdů v režimu First Minute.

Situace ve světě je dost napjatá. Každou chvíli se dozvídáme, že se někde střílelo, hrozí nepokoje či stoupá kriminalita. Podívejte se, kam byste mohli bezpečně na dovolenou vyrazit. Mnoho rodin volí  v předprodejích na léto 2016 pro dovolenou oblasti, o kterých se v souvislosti s migrační krizí či terorismem mluví málo nebo vůbec. Mezi tyto oblasti patří převážně Španělsko, Bulharsko, Sicílie, Kanárské ostrovy nebo oblíbené řecké ostrovy Zakynthos, Korfu a Kréta.

Španělsko

Španělsko patří mezi vyhledávané destinace pro dovolenou. Ti z vás, kteří si chtějí užívat moře, pláže, odpočinek a zábavu, vyhledávají převážně španělský ostrov Mallorcu. Mallorca je nádherný ostrov plný zeleně, ostrov azurového moře, romantických zálivů a překrásných pláží. Turistům, kteří hledají zejména památky, muzea a architekturu doporučujeme navštívit Barcelonu. Barcelona se pyšní jedinečnou architekturou celého města. Působením umělců jako Antonio Gaudí či Pablo Picasso dělá z Barcelony jedno z nejnádhernějších měst Evropy.

Bulharsko

Dovolená v Bulharsku je vhodná pro celou rodinu. Bulharsko nabízí nekonečné možnosti zábavy pro děti i dospělé, ubytování v hotelech za příznivé ceny, dobré jídlo, krásnou krajinu, historii a cenově dostupné nakupování. A to vše za nízké ceny, to je dovolená v Bulharsku. Rozhodujícím faktorem, který z Bulharska činí jeden z nejvyhledávanějších cílů moře vyhledávajících turistů, jsou ale samozřejmě nekonečně dlouhé a přitom úžasně široké pláže se zlatým pískem.

Sicílie

Vůně pomerančů, svěží vítr a za zády hrozivá Etna, o kterou se opírají sluneční paprsky. Sicílie je největším ostrovem Itálie. Přitahuje návštěvníky nejen úžasnou přírodou, horami, divokými kaňony, nádhernými plážemi a čistým mořem, ale i krásou svých pobřežních letovisek a historických měst plných památek. Těšit se zde můžete také na výborné víno a úžasnou sicilskou kuchyni.

Kanárské ostrovy

Jednou z vyhledávaných lokalit pro dovolenou jsou jistě i kanárské ostrovy. Kanárské ostrovy vám nabídnou vše, co hledáte, v kteroukoli roční dobu. Ty mají své kouzlo především v tom, že ačkoliv náleží pod Španělské království, geograficky se nacházejí v blízkosti Afriky. Mezi nevyhledávanější ostrovy patří dovolená na Gran CanariaTenerife, nebo Lanzarote. Kanárské ostrovy jsou vhodné pro lenošivé typy, ale i pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Nabízí především pestrou přírodu od sopečných povrchů přes písečné duny až po palmové oázy.

Řecké ostrovy: Zakynthos, Korfu a Kréta

Zakynthos je na řecké poměry neobvykle zelený ostrov. Je plný kontrastů, barev, starobylých staveb, nejlepšího olivového oleje, vůní eukalyptu a levandule. Láká krásnými písečnými plážemi a je turisty velmi oblíbený.

Korfu je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Tento nejsevernější z Jonských ostrovů vás nadchne krásnými a prohřátými písečnými i oblázkovými plážemi, členitým pobřežím s mnoha zátokami a strmými horskými svahy. Po celém pobřeží ostrova naleznete malebné vesničky, kde se nacházejí kouzelné přístavy s rybářskými bárkami, útulné kavárny, restaurace s bohatou tradiční řeckou kuchyní a výtečným vínem. Dovolená Korfu je ideálním místem pro cyklistiku.

Kréta nabízí bezpočet památek a kouzelných historických míst, spoustu přírodních krás, ale také zábavu. Vybrat nejzajímavější a nejkrásnější místa Kréty je téměř nemožné. Tento ostrov je doslova nabitý nádhernými plážemi, úchvatnými horami, hlubokými soutěskami, malebnými městečky a úžasnými historickými památkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *