Kosmetické tipy a triky pro dokonalý vzhled

Nejsme dokonalí. Každá tvář je jiná a každá má své nedostatky i přednosti. S trochou umu, však dokážeme svůj vzhled výrazně změnit. Zúžit kulatý obličej, zamaskovat dvojitou bradu nebo zvětšit oči. Stačí nám k tomu jen dekorační kosmetika a trochu cviku.

V naší zemi se velice často objevuje tzv. slovanský typ obličeje. Tedy obličej kulatý s plnými tvářemi a bez výrazných lícních kostí. Pokud i vy takový obličej máte a rádi byste jej trochu protáhli, budete potřebovat tmavší a světlejší make-up.

Světlejším naličte střed obličeje, tmavším naopak spánkovou kost a hranu dolní čelisti. Nezapomeňte nanést zdravíčka a zvýraznit oči a obočí. To vše přispěje k tomu, aby se obličej zdál více protáhlý. Zároveň se vyplatí přidat vhodný účes, nejlépe s pěšinkou na straně a bez dlouhé ofiny.

Kombinace světlého a tmavého make-upu může pomoci vytvarovat i jednotlivé partie, ne jen obličej jako celek. Je třeba si pamatovat, že světlý make-up zvýrazňuje, tmavý naopak maskuje. Široký nos pak snadno zúžíte nanesením tmavé vrstvy na strany nosu a naopak světlé na jeho vrchní část. Zde můžete vše dokreslit ještě protažením obočí. I dvojitá brada se dá schovat za tmavý make-up. Zároveň byste měli zvýraznit také oči, na rty použijte spíše méně výrazné barvy. Tím odvedete pozornost na vrchní část obličeje.

Pokud vás trápí nevzhledné kruhy pod očima, pomohou vám kvalitní tekuté korektory nejlépe s tenkým aplikátorem. Při jejich použití dejte pozor, abyste do zrcadla koukali zpříma a hlavu nijak neskláněli. Také se vyhněte nanesení korektoru i na světlá místa. Ta by tak byla nepřirozeně zvýrazněna. Přechody pak vyhlaďte prstem.

Toužíte-li po velkých očích, ale příroda vám je nenadělila, sáhněte po světlých očních stínech. Ty tmavé oko zbytečně zmenšují. Velkou službu udělají také rozjasňovače nanesené k vnitřnímu koutku oka a pod obočí. Pokud chcete oko zároveň protáhnout, naneste stíny k hraně spodního i vrchního víčka a protáhněte je až za hranu oka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *