Vítejte na jižní Moravě!

Co takhle část dne strávit na kole na nějaké pěkné cyklostezce, pak obdivovat historické památky, procházet se centrem nějakého pěkného města a na sklonku dne si dát nějaké dobré jídlo a zapít ho vynikajícím vínem? Nebo se jen tak posadit na vyhlídku na některém z malebných vinohradů a užívat si výhledů do okolí? Na jižní Moravě se vám dostane všeho. V koňské dávce!

Jižní Morava rozhodně stojí za návštěvu. Prodloužený víkend, nebo ještě lépe celý týden. A jaká místa rozhodně nevynechat?

Mikulov a Pálava

Jedním z našich nejkrásnějších měst určitě je Mikulov. Na některých místech si tu připadáte jako v Itálii. Jak by také ne. Na současném vzhledu města se v 16. století podíleli renomovaní renesanční architekti. Úchvatný pohled na celé město se vám pak naskytne ze Svatého kopečku.

Lednicko – Valtický areál

Dalším jihomoravským skvostem je věhlasný Lednicko – Valtický areál figurující na seznamu světového dědictví UNESCO. Areál s neuvěřitelnou plochou 300 km² spolu s jedinečným zámkem zahrnuje palmový skleník, čínský pavilon, minaret a další unikátní romantické budovy.

Vinné sklepy Petrov- Plže

Kam za vínem? Samozřejmě, že do některého z typických moravských sklípků. Ty nejkrásnější s typickou modro-bílou výmalbou a barevnými ornamenty najdete v Petrově. Vinné sklepy Petrov – Plže (pojmenované podle vysoké koncentrace hlemýžďů) jsou tvořeny asi osmdesáti tradičními vinnými sklípky, z nichž některé jsou otevřeny pro veřejnost.

Doporučujeme ubytování v Břeclavi

A kde složit hlavu? Nabízí se například ubytování Břeclav. Malebný stylový penzion U Doubků (na internetu hledejte pod odkazem penzion Břeclav) v městské části Poštorná nabízející komfortní ubytování s bezdrátovým připojením k internetu. Hlavní předností penzionu je ale jeho strategická poloha. Z hotelu to máte coby kamenem dohodil do Lednice, Mikulova i Valtic. V penzionu si ale můžete vypůjčit kolo a vydat se na některou z místních cyklostezek.

Vynikající jídlo a pití

To zase nabízí tamní restaurace Břeclav, jejíž kuchaři jsou připraveni pro své návštěvníky připravit dokonce i pokrmy, které nefigurují na jídelním lístku. Jen si je musíte objednat s dostatečným předstihem. Restaurace v Břeclavi ale zaujme také vinným lístkem. Jsme si jisti, že suchý Kerner i polosuché růžové Svatovavřinecké vás nezklame. Když zkrátka penzion v Břeclavi, tak penzion U Doubků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *