Co obnáší odstranění tetování?  

Tetování bylo po staletí považované za permanentní umění na kůži, symbol věrnosti k určité ideji, osobě nebo komunitě. Nicméně s rostoucí popularitou tetování se zvyšuje i poptávka po efektivních metodách jeho odstranění. Jak by řekl náš bývalý prezident Zeman: „Jen blbec nemění názory.“ V dnešní době je naštěstí díky pokročilým laserovým technologiím odstranění tetování nejen možné, ale také efektivnější a bezpečnější než kdy dříve. 

Odstranění tetování: Proč a jak? 

Odstranění tetování může být motivované různými důvody, jako je změna životního stylu, profesní požadavky nebo jednoduše změna osobních preferencí (když se rozejdete s Evičkou, už její jméno asi na rameni hrdě nosit nechcete).  

Ať už je důvod jakýkoliv, je důležité pochopit, jakým způsobem lze tetování odstranit, a to zejména s ohledem na minimalizaci jizev a bolesti. Moderní technologie, jako je laserové odstranění tetování, nabízí řešení, které je rychlé, přesné a co nejšetrnější k okolní kůži. 

Laserové odstranění tetování: Jak to funguje? 

Odstranění tetování laserem využívá vysokou energii laserového světla, které je schopné rozložit inkoustové částice v kůži na menší fragmenty, jež jsou následně eliminované imunitním systémem těla. Klíčovou výhodou této metody je schopnost cílit přesně na oblasti s inkoustem, minimalizovat poškození okolní tkáně a snížit riziko vzniku jizev

Odstranění barevného a čerstvého tetování 

Barevná a čerstvě vytvořená tetování mohou představovat výzvy v procesu odstranění (už teď litujete toho hecu z rozlučky se svobodou, že si uděláte hromadné tetování bratrstva, které stvrdí vaše přátelství na věky věků?). Barevné inkousty totiž vyžadují specifické typy laserů k efektivnímu rozložení pigmentu, zatímco čerstvé tetování zase potřebuje čas k hojení před zahájením laserové terapie. Seškrabávat ho tedy hned ráno po vystřízlivění nebude mít kýžený efekt, jak byste si představovali. 

Co očekávat po proceduře 

Po laserovém odstranění tetování je důležité mít realistická očekávání ohledně výsledků a procesu hojení. I přesto, že je technologie vysoce pokročilá, je nutné absolvovat několik sezení, aby se dosáhlo ideálních výsledků. Různé aspekty, jako druh a barva inkoustu, rozměry a lokalita tetování, stejně jako typ pleti, mohou výsledky ovlivnit. 

Laserové technologie v praxi 

V této části se zaměříme na některé laserové technologie, které se využívají v praxi, zejména v kontextu odstranění tetování. Popíšeme si tři specifické typy laserů, které se v této oblasti často používají: 

  • PICO Laser 

PICO laser představuje v oblasti odstraňování tetování technologii, která je vysoce ceněná pro svou rychlost a přesnost. Tento typ laseru je ideální volbou zejména pro jedince se světlejší pigmentací pokožky a pro práci na starších, vybledlých tetováních. Rychle a efektivně rozbíjí pigment, což tuto technologii činí vhodnou pro odstranění tetování s minimalizovaným rizikem poškození okolní pokožky.  

  • NANO laser 

Používá se při práci s tmavší pigmentací a většími, tmavšími tetováními. Je ideální volbou pro rané fáze procesu odstranění tetování, kde je důležité se efektivně a bezpečně zaměřit na větší a tmavší oblasti pigmentu, a to vše bez zbytečného poškození okolní pokožky.  

  • Přístroj Tri-Beam pro odstranění tetování 

Tri-Beam představuje špičkový laserový aparát pro eliminaci tetování, který se vyznačuje vysokou rychlostí, přesností a účinností. Je schopný odstraňovat širší spektrum tetovacích inkoustů ve srovnání s jinými laserovými zařízeními.  

Tento přístroj cílí přesně na vrstvy kůže postižené tetovacím inkoustem a minimalizuje tak poškození okolních tkání. Také významně redukuje počet sezení potřebných k úplnému odstranění tetování. Díky jeho efektivitě a přesnosti je tato metoda téměř bez bolesti. 

Jak se chovat po proceduře? 

Zde se zaměříme na péči a možné komplikace po odstranění tetování. 

  • Péče po zákroku: Klíčová je správná péče o pokožku po zákroku, včetně výběru adekvátních ošetřujících produktů a ochrany před sluncem, aby se podpořilo hojení a minimalizovalo riziko infekce. Stále také existuje riziko vzniku jizev po odstranění tetování. 
  • Možné komplikace: Přestože dodržujete všechny pokyny, mohou nastat komplikace (alergická reakce, změna textury pokožky, hyperpigmentace apod). V takovém případě vyhledejte lékaře.  

Život bez inkoustu  

Ačkoliv moderní laserové technologie, jako jsou PICO a NANO lasery či přístroj Tri-Beam, nabízí efektivní a relativně bezpečné metody odstranění inkoustu z pokožky, je nezbytné přistupovat k celému procesu s odborným porozuměním a opatrností. Péče po zákroku a vědomosti o možných komplikacích jsou nezbytné pro zajištění hladkého a úspěšného procesu hojení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *