Dětská hřiště a skluzavky, které by neměly v obci chybět

V obci jakékoliv velikosti by nemělo scházet základní vybavení pro venkovní dovádění dětí, a tím je dětské hřiště. K němu patří pískoviště, houpačka, skluzavky a další herní prvky, pokud to prostorové možnosti umožňují.

Co od hřiště pro obce děti očekávají?

Děti rády běhají, skáčou, houpají se a lezou. Proto těmto malým neposedům přijdou vhod hlavně houpačky a skluzavky, na nichž si užijí spoustu zábavy. I proto nacházíme v těsné blízkosti rodinných domů zahradní houpačky, jež mají děti jen samy pro sebe. Na veřejných hřištích o ně často bývají značné bitvy. Houpačky v podobě dřevěného či plastového sedáku, textilního hnízda, kruhů, pneumatiky, disku nebo míče jsou vskutku nepostradatelným vybavením pro dětská hřiště.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Čím lépe bude dětské hřiště vybaveno, tím méně budete muset děti přemlouvat, aby opustily prostředí svého pokoje. Dalším vybavením, které ty nejmenší nesmírně baví, jsou dětské domečky. A to nejlépe ve spojení s dalšími herními prvky, jako jsou zmiňované houpačky a skluzavky. Hojně se staví i na soukromých zahradách, kde právě poslouží jako náhrada pro dětské pokoje. Lze do nich totiž umístit nábytek včetně postele, což je atraktivní výzvou pro noční přespávání.

Zábava nejen pro děti

Stále větší oblibě se těší koupací sudy, které jsou příjemnou variantou k plastovým bazénům. V zimě vás prohřejí, v létě ochladí, tudíž je lze využívat celoročně, a to jak vevnitř, tak venku. Navíc dřevěný sud na terase nebo zahradě vypadá velmi přirozeně a nenarušuje okolní prostředí. Sud je vyroben ze severské borovice upravené metodou thermowood, čímž je zajištěna jeho rozměrová stabilita, dlouhá životnost a odolnost vůči hnilobě. Ohřev vody je zprostředkován kamny, jež se umisťují do těsné blízkosti sudu nebo mimo sud, díky čemuž je dosaženo více prostoru ke koupání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *