5 tipů pro krásné vlasy

Krásné, zdravé husté vlasy jsou snem nejedné z žen, Bohužel, málokteré se poštěstí, takové vlasy mít a udržet si je. Pro ty ostatní tu máme pět rad, které jim pomohou k vlasům, o kterých vždy snily.

1. Pečujte o vlasy zevnitř.

Krásné vlasy jsou odrazem zdravého organismu, takže i péče o ně, by měla začít péčí o celé tělo. Zde je důležitá celková životospráva a především zdravá strava, bohatá na ořechy, lněná, dýňová sezamová semínky, nebo oleje z nich Vaisové. Dále je důležité obohatit svou stravu o vitamín C, A,E a vitamíny skupiny B. Z minerálních látek jsou pak nejdůležitější zinek a křemík.

2. I vlasy potřebují dostatečnou hydrataci.

Denně by jsme měli vypít přibližně 2,5 litru tekutin. Nejlépe čisté neperlivé vody, ovocné či zeleninové šťávy, bylinné čaje nebo rostlinná mléka. Naopak vyhýbat by jsme se měli nadměrnému množství  černého čaje, kávy a alkoholu. Ty totiž organismus naopak odvodňují a vlasy pak více vypadávají. 

3. Málo stresu a hodně odpočinku.

Je známou pravdou, že silný nebo dlouhotrvající stres má negativní vliv na celý náš organismus včetně vlasů.  Většinou se první příznaky objevují přibližně tři měsíce po stresu, kdy vlasy začnou vypadávat a rychle řídnou. V této souvislosti je ale potřeba myslet i na dostatek spánku. Ten by měl denně trvat 7 – 8 hodin. Při jeho nedostatku se tělo taktéž dostává do stresu.

 4. Správné mytí vlasů.

Součástí péče o vlasy je samozřejmě i jejich pravidelné mytí, nejlépe šamponem určeným právě pro tento tip vlas. Mytí by ale nemělo být až zbytečně časté, tím se vlasy zatěžují a ztrácí na kráse. Mnoho žen má také potřebu mýt si vlasy zbytečně velkým množstvím šamponu. Ani to vlasům neprospívá. A zapomínat nesmíme ani na řádné vypláchnutí šamponu i kondicionéru. Vlasy by jsme si navíc neměli mýt příliš horkou vodou, lepší je voda chladnější, která nedráždí pokožku a mazové žlázy.

5. Šetrné vysoušení a tvorba účesu.

 Při vysoušení by jsme měli volit co nejnižší teplotu vzduchu, nebo nechat vlasy uschnout volně na vzduchu. Horký vzduch vlasy poškozuje a ničí. Při použití vysokých teplot, především při úpravě vlasů kulmou či žehličkou na vlasy, by jsme vždy měli vlasy ošetřit speciálním přípravkem, který je ochrání. Pokud vlasy stahujeme do gumičky nebo sponkou, ocení naše vlasy, pokud je vždy stáhneme na trochu jiném místě. Nebude tak docházet k jejich namáhání na stále stejném místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *