Pravidelná péče pro krásné vlasy, na co nezapomínat

Krásné a zdravé vlasy jsou snem každé ženy. Péče o ně však nebývá vždy jednoduchá a je potřeba dbát na mnoho pravidel. Co je tím základem, na který bychom neměli zapomínat?

Předně je potřeba ošetřovat vlasy vhodnými kosmetickými přípravky určenými pro daný tip vlasů.

Pokud vlasy například pravidelně barvíme či melírujeme a chceme je udržet dlouho zdravé a barvu sytou a lesklou, měli bychom hledat přípravky určené přímo na barvené vlasy. Obyčejný kopřivový šampon jim v péči příliš neprospěje.

Pokud máte vlasy mastné, je třeba hledat přípravky na mastné vlasy, a pokud jsou příliš jemné, hledat vlasy pro zvýšení objemu. Zároveň ale není dobré mýt vlasy zbytečně často. Mnoho žen si myje vlasy denně, i když to není potřeba. Taková přehnaná péče vlasy zatěžuje a často naopak vede k jejich poškození. Proto, pokud to není nezbytně nutné, nemyjte si vlasy příliš často.

Při péči bychom také neměli zapomínat na pravidelné ošetření konečků vlasů. Ty často vysychají, lámou se a třepí a snadno se poškozují. Proto je vhodné je pravidelně ošetřovat speciálními přípravky určenými právě na konečky vlasů a také je zastřihávat.

Speciální přípravky jsou také vhodné pro ochranu vlasů při úpravě horkým vzduchem, především žehličkou, kulmou či fénem. Obecně platí, že použití horkého vzduchu není pro vlasy příliš vhodné. Vysouší je a poškozuje, i když z počátku se může zdát, že vlasy jsou po takové úpravě v lepším stavu, opak je pravdou. Proto je lepší se těmto procedurám vyhnout. A pokud už přeci jen potřebujete vlasy vyfénovat, volte spíše chladnější vzduch.

Mimo horkého vzduchu může mechanické poškození přijít ale i z nevhodných pomůcek či špatného česání vlasů. Při použití gumiček či skřipců je potřeba dbát, aby neměly ostré hrany a byly dostatečně široké. V opačném případě vytváří příliš silný tlak na příliš úzký pruh vlasů a lámou je a rozřezávají jejich povrch.

Při česání bychom měli s vlasy zacházet šetrně. Nedoporučuje se rozčesávání mokrých vlasů, raději počkejte, až uschnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *