Boj s covidem: Vsaďte na testování a kvalitní české respirátory

Chránit se proti Covidu můžete mnoha způsoby. Pokud je to jen trochu možné a máte na to nervy, prostě se zavřete doma a choďte jen na nákupy, případně samozřejmě využijte možnost se naočkovat. Většina smrtelníků však musí chodit do práce, takže mimo očkování potřebují i jinou formu ochrany, a sice respirátor.

Tento druh ochrany je prokazatelně funkční, nicméně se nesmí jednat o šmejd, ale o kvalitní výrobek, ideálně z českých luhů a hájů.

Proč nebrat čínské produkty?

Vzhledem k tomu, že se u nás respirátory používaly pouze pro několik málo specifických činností, valná část lidí neměla ani ponětí, že něco takového vůbec existuje. To se změnilo až s příchodem covidové pandemie, která zamíchala kartami nejen u nás, ale v podstatě na celém světě.

Lidé tak začali nejdříve šít roušky, pak je kupovat, a nakonec přesedlali právě k respirátorům. Jinou možnost jsme ani neměli, jelikož se jedná o nařízení vlády. Tento druh ochrany se na rozdíl od látkových roušek nedá vyprat. Na druhou stranu jde ale o mnohem lepší štít proti virům. Tedy jedná-li se o kvalitní produkt.

Ten by měl mít vhodné značení ve formě FFP2, respektive FFP3. Respirátory FFP2 a výše prošly důkladným testováním a je tedy jasné, že jde o vynikající ochranu proti virům, zatímco třeba o čínských verzích N95 toto známo není. Některé jsou dle zkoušek obdobně dobré, jiné se stejným označením ovšem zcela pohořely. Proto byste měli sázet pouze na evropské značky, ideálně na ty české, jako je například respirátor GOOD MASK.

Testování

Respirátory nejsou jedinou ochranou, kterou je možné si pořídit. Velmi efektivní jsou i antigenní testy. Jistě, ty vašemu nakažení přímo nezabrání, ovšem můžete s jejich pomocí snadno zjistit, zdali v sobě virus máte či nikoliv. V případě kladné odpovědi je pak možné se třeba izolovat a tím ochránit okolí. I tyto testy je lepší nakupovat od českých výrobců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *