Pojištění odpovědnosti za škodu s sebou přináší i klid na pracovišti

Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli, která by dokázala předpovídat budoucnost. Nevíme, co se stane za hodinu, zítra nebo za týden. Pojistky tedy mají svůj smysl, znamenají pomoc v době, která je pro všechny členy rodiny velmi složitá. Cestovní, úrazové nebo také životní pojištění? Do této široké společnosti se poslední roky přidávají i další členové. V západních zemích Evropy je pojištění, které zahrnuje tzv. odpovědnost za škodu, zcela běžnou záležitostí. Poslední roky se stává hitem i v naší zemi. Jaká jsou tedy jeho konkrétní specifika?

Počítá se také vysklené okno

Nedopatření, nehoda, nešťastná náhoda, chvilková nepozornost. Dobře, ale škoda jde za tím, kdo ji způsobil, i když to bylo samozřejmě zcela neúmyslně. Vysklené okno, rozbitá elektronika, uklouznutí na náledí a podobně. Pojištění odpovědnosti za škodu se hodí aktivním lyžařům i těm, kteří pracují v náročných provozech. 

Je řada situací, v nichž bychom se raději neviděli, a je pravda, že přijít mohou téměř kdykoliv. Kdo před nimi není adekvátně pojištěn, bude muset všechno hradit z vlastní kapsy, to je vlastně poměrně jednoduchý scénář. Pojistka je tedy otázkou osobní odpovědnosti, něčím, co je na zvážení každého z nás. Kdo ji nesjedná, riskuje prakticky každý den. Otázkou je spíše to, jak by měla vypadat. 

Hromadná smlouva pro pracovní kolektiv

Dnešní pojištění odpovědnosti pro zaměstnance můžete sjednat jako jednotlivec, ale je tu také varianta, která potěší celý pracovní kolektiv. Všichni totiž budou pod jednou smlouvou, ušetří se tedy ve finále papírování a čas. Výhodou je také celosvětová územní platnost, jinak řečeno, chráněni jste i na služebních cestách na jiných kontinentech a nemusíte si kvůli podobným záležitostem sjednávat eventuální připojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *