Jak si svépomocí vyrobit dekorace pro váš útulný domov?

Pokud vám tvoření a kreativní nápady nejsou cizí, můžete se směle pustit do zvelebování vašeho domova. Pomocí kousků z galanterie si zhotovíte originální dekorace, které nikterak nezatíží vaši peněženku. Níže vám nabízíme pár tipů, jež by se vám mohly hodit.

Zaměřeno na ložnici

Ložnice rozhodně nemusí být fádní místnost, která je určená pouze na spaní. Vylepšete si ji tak, aby sloužila jako příjemné místo k odpočinku i během dne. Abyste se v ní dobře cítili, je základem kvalitní postel a příjemné lůžkoviny včetně designového povlečení. Dalo by se říci, že je stěžejním bodem místnosti, neboť jí udává styl. Povlečení přizpůsobte druh dekorací a celkové ladění pokoje. Zejména do ložnice se hodí přehozy a polštáře vyrobené technikou patchworku neboli záplatové sešívání látky. Nejste-li v šití příliš zdatní, vsaďte na ruční techniku drhání zvanou macramé.

Vyhrajte si s provázky

Pomocí macramé vytvoříte jedinečné dekorace, náramky, šperky, kabelky, koberečky či závěsné květináče. K nákupu jednotlivých komponentů stačí zavítat do galanterie. K výrobě stylových peříček a lístků, jež krásně vynikají zavěšené na větvičce, budete potřebovat pouze bavlněný provázek, dřevěné korálky, nůžky a hřeben. Spoustu inspirace, jak na to, naleznete na internetu.

Propadněte pletení a háčkování

V současné době je velmi oblíbený skandinávský styl bydlení, kde se právě ručně vyrobené bytové doplňky v přírodních odstínech hezky vyjímají. Nechybí v něm ani typické huňaté deky zvané puffy, které si jednoduše upletete prostřednictvím hebké, extra silné příze o tloušťce 1-1,5 cm. Pořídíte ji například v internetovém obchodě Mikaton.cz. Dokonce s ní můžete pracovat i bez jehlic, neboť budete plést přímo na rukou. Stačí se podívat na instruktážní videa, jichž je na internetu nespočet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *