Oktoberfest 2021 byl zrušen, obavy z koronaviru převážily nad obřími zisky pro Mnichov

Německé úřady zrušily pivní festival Oktoberfest v Mnichově kvůli obavám z koronaviru. Akce byla již podruhé za sebou zrušena kvůli pandemii.
“Situace je příliš nejistá,” řekl v pondělí bavorský premiér Markus Söder. Festival, který se koná v září a říjnu, obvykle navštíví kolem šesti milionů lidí a městu spolu s místními podnikateli přinese do kasy každoročně miliony eur.

”Nebylo to snadné rozhodnutí,” řekl v pondělí na společné tiskové konferenci starosta Mnichova Dieter Reiter. A bavorský premiér Söder přiznal, že opatření, jako jsou roušky a respirátory na obličeji a sociální distanc, by v tradičních pivních stanech festivalu nebyla proveditelná. “Představte si, že by se objevila nová vlna a pak by se z ní stala superrozšířená událost. Značka by byla navždy poškozena a to nechceme,” řekl.

Loni tato akce s 200-letou tradicí zrušena, mnoho místních obyvatel i tak navštívilo městské pivovary v tradičním bavorském oblečení. Zda tomu tak bude i letos, není jisté.

Tip: Co tak si udělat pivní slavnost doma?

Podle oficiálních internetových stránek byl Oktoberfest poprvé zrušen v roce 1813 – pouhé čtyři roky po svém zahájení – kvůli bojům s Napoleonem. Od té doby jej zastavily války, inflace a cholera. A podruhé v řadě i čínský virus z Wuchanu.

Minulý měsíc Německo zavedlo v reakci na třetí vlnu infekcí nový kontroverzní zákon o lockdownu. Pravidla, která federální vládě umožňují zavést noční zákaz vycházení a uzavřít školy všude tam, kde se míra infekce příliš zvýší, již byla zavedena v řadě měst.
Německo od začátku pandemie zaznamenalo přibližně 3,4 milionu případů a více než 83 000 úmrtí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *