Stěhovací služby od profesionálů vám mohou ušetřit čas i peníze

Češi rádi na všem šetří a stěhování samozřejmě není výjimkou. Raději stráví dlouhé dny plánováním a sháněním dodávky na půjčení i kamarádů na výpomoc, než aby si zaplatili profesionální stěhováky. Není to vlastně kontraproduktivní?

Ve většině případů je. Když si pak spočítáte, kolik času jste strávili vším zařizováním, kolik vás to stálo starostí a kolik peněz jste nakonec utratili, protože jste museli dát něco známým, již přišli na pomoc, koupili jste jim oběd a zajistili svačinu, zdánlivě levné stěhování zase tak levně nevyjde.

Bez starostí, a to i těžká břemena

Profesionální stěhovací firma má dlouhá léta zkušeností, takže si bez problémů poradí i s vaším klavírem a velkou palmou z obývacího pokoje. Těžká břemena pro ni nejsou problémem, má techniku i šikovné pracovníky. Kromě jiného disponuje také pojištěním odpovědnosti. Ne že by k nehodám docházelo často, ale solidní firma ho pro všechny případy určitě má uzavřené. Vy tak můžete být zcela v klidu.

Ani nemusíte vědět, že se stěhujete

Mnohé stěhovací firmy v rámci stěhování bytů a domů nabízí kompletní služby. Profesionálně demontují a namontují nábytek i kuchyňské linky, mohou vám pomoci s balením nábytku a poskytnout obalové materiály. Nebudete tedy muset shánět krabice na stěhování ani bublinkové fólie.

Jestli budete celému procesu přihlížet, nebo se rozhodnete raději věnovat svému businessu, je pouze na vás. Stěhování rozhodně nemusí být stresující záležitost.

A jaké jsou ceny?

Záleží od konkrétní stěhovací společnosti, velikosti dodávky, počtu pracovníků, vzdálenosti obou míst, mezi nimiž se stěhujete. Pozor si dejte i na to, co všechno je v ceně. Vyžaduje firma příplatky za svátky a víkendy? Chce připlácet za stěhování z vyšších pater? Bere si příplatky za noční práce? Cenové nabídky se obvykle připravují individuálně poté, co stěhovací firmu seznámíte s detaily. Mají vše „v oku“, dobře odhadnou, jak dlouho bude stěhování probíhat, kolik pracovníků a jak velká dodávka budou třeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *