Příběh o neobvyklém pokrmu z Jihoafrické republiky: Černá kukuřice

V dnešním článku bych vám ráda představila nevšední pokrm, který se podává v Jihoafrické republice, a nesluší se ho přecházet, i když pro mnoho z nás Evropanů může být jeho chuť poněkud náročná. Jedná se o černou kukuřici, která je zde velmi oblíbená.

Co to vlastně je ta černá kukuřice?

Černá kukuřice vypadá trochu jinak než ta, na kterou jsme zvyklí. Je to kukuřice, která má černou slupku, černá kukuřičná zrna a také černá samotná stébla, na rozdíl od té bílé, kterou známe u nás. Tato kukuřice se pěstuje zejména v oblastech s jihovýchodním podnebím, kde jsou v podstatě celoročně teplo a slunce. Výhodou této kukuřice je, že neobsahuje lepek, a tak ji mohou jíst i lidé s celiakií nebo jinými druzí alergií.

Černoši v Jihoafrické republice to mají s touto kukuřicí hodně spojené. Bere se především jako součást jejich tradice. Podává se společně s dalšími jihoafrickými specialitami, jako je například místní druh koření – Masala. Nejčastěji se vaří jako kaše, ale existuje i řada jiných receptů, ve kterých se používá.

Samotný proces přípravy je poměrně jednoduchý. Kukuřice se musí vařit déle než třeba ta bílá, zhruba hodinu, a musí se jí dát dostatek vody, aby byla měkká. Pro chuťový zážitek je nejlepší připravovat ji společně s kořením a solí, kterou ji trošku povzbudíme.

Černá kukuřice sice vypadá poněkud neobvykle, ale stojí za to ji zkusit. Byla by škoda ji neochutnat. Jeho tajemství tkví právě v tom, že se jedná o něco tak netradičního, a proto je zvláštním zážitkem pro vaše chuťové buňky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *