Čištění koberců: součást života s mazlíčkem

Máte doma pejska nebo kočičku? České domácnosti se prý oficiálně dělí na pejskaře a kočkaře. Málo kdo z nás nemá doma žádného zvířecího parťáka. Těžko si tedy dokážeme představit, jaké je vstávání bez pozdravu našeho chlupatého miláčka. Ano. Chlupatého. Chlupy jsou jednou z nevýhod společného soužití. Hlavně když máte doma koberce. 

Teplo hlavně od nohou 

Koberce jsou nejen v našich končinách oblíbenou podlahovou krytinou. Ať už se rozhodnete položit jej celoplošně, nebo zvolíte koberec kusový. Často si jej vybíráme právě proto, že do naší domácnosti přináší tolik potřebné teplo. V kombinaci s mazlíčkem však může být tato volba na pováženou. Nebo nemusí? Ulpívající chloupky se však zřídka kdy stanou důvodem, abyste své mazlíčky milovali méně. Nebo se dokonce obešli bez nich. Tak drastické řešení ani není potřeba. Čištění koberců není nic nákladného. Dovolit si ho může úplně každý. 

Nejen kvůli mazlíčkům

Vaši chlupatí parťáci by neměli být jediným důvodem, proč nechat jednou za čas vaše koberce důkladně vyčistit. V domácnosti bydlíte také vy. A spousta dalších návštěvníků. Jako jsou třeba roztoči, bakterie, nebo alergeny. V kobercích se snadno udržuje také prach nebo vlasy. Pokud máte děti, jistě vymyslíte spoustu dalších věcí, které jste kdy z koberce dostávali. Od barviček, přes modelínu až po lepidlo. 

Na kolena nebo na profíky

Toť otázka. Ohledně čištění koberců vás čeká Sofiina volba. Buď nakoupíte drahé čističe, kartáč a zakleknete na kolena. Kdy se výsledky pozitivní výsledky nemusí dostavit. Nebo se obrátíte na firmu, která provede čištění koberců za vás. Jedná se o celkem levnou záležitost, kterou si může dovolit každý z nás. Obrátit se můžete na Plzeňskou firmu Uklizenozavas.cz. Tak na co ještě čekáte? Zpříjemněte své bydlení sobě i mazlíčkům a zbavte se roztočů a bakterií co nejdříve. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *