I když vás několik posledních vystoupení našich hokejových reprezentantů na mezinárodní scéně nemuselo zrovna nadchnout, není to důvod, proč na tento sport zcela zanevřít.
Radost si můžete udělat s kamarády přeci sami. Stačí si jen objednat kluziště a pořádně si zahrát. Dbejte však na vhodné vybavení, jen v teplákách na ledovou plochu nelezte.
Hokejka by měla být lehká
Základním doplňkem každého hokejisty je z pochopitelných důvodů hokejka. Bez ní se fakt tento sport hrát nedá. Hokejky se prodávají v celé řadě verzí a ty nejlepší stojí i desítky tisíc korun.
Pokud se však nechystáte nastoupit do extraligy, bohatě vám postačí daleko levnější kousky, které sice nejsou vyrobené z tak kvalitních materiálů jako ty nejmodernější hole, na druhou stranu jsou však daleko levnější.
U hokejky byste měli dbát hlavně na pevnost, pružnost a hmotnost. Příliš těžká hokejka je spíše břemeno než nástroj. Lehké verze se dají koupit už za pár tisícovek, možná i levněji.
Použitá výstroj
Vzhledem k tomu, že i naprosté špičky v oboru hrající v NHL používají často hokejovou výstroj ještě ze svých mládežnických let, nemusíte si ani vy kupovat každý rok novou.
Mnoho věcí se dá na výstroji vyspravit svépomocí a když ne, vždy je možné pořídit si nějakou z druhé ruky. Samozřejmě je pak nutné ji pořádně vyčistit, jelikož nikdy nemůžete vědět, kdo se v ní potil před vámi. Všechny části, jež se dají vyprat, hoďte do pračky, zbytek dezinfikujte.
Nejdůležitější ochrana
Bez výstroje byste na led chodit neměli, avšak absence helmy je ještě mnohem větším nebezpečím. Proto byste měli mít nasazenou při každém utkání, ať už je soupeř sebeslabší, vhodnou ochranu hlavy.
V tomto případě není zrovna moudré vybírat z již použitých hokejových helem. Nikdy totiž nemůže vědět, kde má jaké skryté vady, které se mohou projevit v ten nejnevhodnější okamžik.